„Przez Tajemniczy Wschód” to wydany przez nasze Zgromadzenie audiobook, który powstał na podstawie napisanej przez Ojca Ignacego książki o tym samym tytule; czyta go Dariusz Kowalski. Sługa Boży O. Ignacy Posadzy, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Misjonarek i Współzałożyciel Towarzystwa Chrystusowego, wyruszył na Daleki Wschód pod koniec 1936 roku.
 
Pełna przygód i duchowych przeżyć trzymiesięczna podróż prowadziła go m.in. przez Indie, Cejlon, Singapur, Filipiny, Chiny, Japonię, Koreę i w drodze powrotnej – Rosję. „Wrażenia” z podróży zawierające wiele spotkań z Polakami ukazały się częściowo na łamach „Przewodnika Katolickiego”, a w następnie w 1939 r. zebrane w formie książkowej. Od 28 grudnia 2017 r. w Radiu Maryja trwała emisja audiobooka w ramach audycji „Lektura duchowa”.
 
„Takich lektur nam potrzeba – pisze po zapoznaniu się z książką p. Dariusz Kowalski – żebyśmy przypominali sobie, skąd nasz Ród. To kształtuje serca i odrywa od przyziemnych spraw, przypominając, żeby nie troszczyć się zbytnio o nie.”  
 
„Przez Tajemniczy Wschód” jest drugim audiobookiem o. Ignacego obok nagranego staraniem Towarzystwa Chrystusowego „Drogą Pielgrzymów”.
 
Zamówienia audiobooka „Przez Tajemniczy Wschód” można składać poprzez: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.