7 lutego 2009 roku minęła 111. rocznica urodzin Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego, Założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Z tej okazji w kościele pw. św. Bartłomieja w Szadłowicach, w miejscowości, gdzie urodził się i wychował O. Posadzy, została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji jego beatyfikacji.
Podczas Eucharystii modliły się Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej wraz z nowicjuszkami i postulantką oraz przedstawiciele Towarzystwa Chrystusowego, nowicjusze, diakoni, postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Bogusław Kozioł TChr oraz notariusz ks. Andrzej Orczykowski TChr. Obecna była również młodzież ze Szkoły Podstawowej im. O. Ignacego Posadzego, przedstawiciele Straży Pożarnej, Koła Rolniczego i miejscowi parafianie wraz ze swoim proboszczem ks. Ireneuszem Olikowskim. W  kazaniu ks. Bogusław podkreślił kult Sługi Bożego do Najświętszego Serca Jezusa, który O. Ignacy wyniósł ze swojego domu rodzinnego i który towarzyszył mu w całym jego późniejszym życiu kapłańskim i zakonnym.
Tuż przed Mszą św. Siostry Misjonarki i Księża Chrystusowcy modlili się na pobliskim cmentarzu przy grobach śp. rodziców o. Posadzego, a także odwiedzili jego dom rodzinny. Obecnie grób Sługi Bożego O. Ignacego Posadzego znajduje się w kaplicy seminaryjnej Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.