Trwają obchody Roku Sł. B. Ojca Ignacego Posadzego. 21 marca 2009 roku w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, w Morasku na wspólnej modlitwie spotkali się Siostry Misjonarki wraz z przedstawicielami Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

W domu, w którym jest nieustannie żywe przesłanie ojca Ignacego Posadzego będziemy modlimy się o jego beatyfikację ale również w intencji Polaków na emigracji. Mszy Świętej przewodniczył ks. Tomasz Sielicki, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, homilię wygłosił ks. Bogdan Molenda, Rektor Wyższego Seminarium Księży Chrystusowców.

Spotkanie jest okazją, alby na nowo odkrywać charyzmat naszych obu Zgromadzeń. Patrząc ufnie w przyszłość musimy spoglądać w przeszłość, by czerpać z niej natchnienie do rozpoznawania „znaków czasu". Zadania, które widział przed Siostrami Misjonarkami i Księżmi Chrystusowcami Ojciec Posadzy, są ciągle aktualne. Bo przecież nieustannie nasi rodacy potrzebują wsparcia i opieki. Warto się spotykać, rozmawiać, modlić się, by nabierać sił do pracy apostolskiej, „bo na wychodźstwie polskie dusze giną...".   

Galeria zdjęć