W dniu 14 maja 2009 roku, podczas uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym w Szadłowicach, gdzie urodził się i przyjął pierwsze sakramenty Sługa Boży o. Ignacy Posadzy, licznie zebrani parafianie dziękowali Bogu za zakończony etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego ich Rodaka. Eucharystii przewodniczył ks. abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński, który wygłosił również okolicznościowe Słowo Boże. W koncelebrze brali udział kapłani i klerycy Towarzystwa Chrystusowego z przełożonym generalnym ks. Tomaszem Sielickim oraz kapłani diecezji gnieźnieńskiej.
 
We wspólne dziękczynienie włączyły się również Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, które wcześniej modliły się na cmentarzu w Szadłowicach, przy grobie rodziców i rodzeństwa Ojca Założyciela.
 
Na zakończenie wspólnego dziękczynienia, władze samorządowe gminy Gniewkowo, na terenie której leżą Szadłowice, nadały pośmiertnie O. Ignacemu Posadzemu honorowe obywatelstwo, za zasługi oraz świadectwo wiary, pokory i patriotyzmu. Wydarzenie to upamiętnia tablica w kruchcie kościoła, którą odsłonił ks. abp Henryk Muszyński.