W trosce o młode pokolenie:

W trosce o wychowanie dzieci i młodzieży w wierze naszych ojców, polskiej tradycji oraz duchu patriotyzmu Siostry Misjonarki Chrystusa Króla opracowały i wydały polsko-angielskie katechizmy dla dzieci polonijnych oraz podręczniki metodyczne dla katechetów. Są one owocem wielu lat doświadczenia katechetycznego sióstr, które posiadają przygotowanie teologiczne i duże doświadczenie pracy w szkole w Polsce jak i na emigracji z Polonią.

Zatwierdzenie podręczników:

Podręcznik dla ucznia i przewodnik metodyczny dla katechety powstały w oparciu o podstawę programową nauczania religii w Archidiecezji Chicago. Podstawa jest zatwierdzona przez Episkopat Stanów Zjednoczonych, jak również przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Podręczniki polonijne przeznaczone są do nauczania w polskich szkołach i programach religijnych prowadzonych w języku polskim.

Atrakcyjność i dostosowanie do warunków polonijnych:

Ogólnym zamierzeniem zespołu redakcyjnego Sióstr Misjonarek było przygotowanie podręcznika o przyjaznym charakterze dla ucznia i katechety. Stąd też starano się o bogatą grafikę, przystępność tekstów oraz atrakcyjność ćwiczeń. Każda jednostka lekcyjna zbudowana jest według schematu: treść przybliżająca temat, fragment z Pisma Świętego i nauczania Kościoła, kształtowanie postaw, ćwiczenia dla ucznia i zadanie domowe. Ze względów praktycznych podręcznik dla ucznia nosi w sobie również elementy zeszytu ćwiczeń. Ilość jednostek lekcyjnych jest dostosowana do warunków nauczania w szkołach polonijnych. Język i sposób ujęcia tematów jest bardzo przystępny i ciekawy dla dzieci.

Dwujęzyczność:

Katechizmy polonijne powstały jako odpowiedź na potrzeby dzieci, dla których język polski jest drugim językiem. Z myślą o nich część katechizmu posiada tłumaczenie na język angielski. W podręcznikach są niezbędne i zasadnicze wyjaśnienia w języku angielskim. Cennym dodatkiem są katechezy nawiązujące do świąt i okresów liturgicznych. Załączony jest również Mały Katechizm, podstawowe modlitwy i formuła spowiedzi również w języku angielskim. W klasach starszych zamieszczony jest rachunek sumienia i części stałe Mszy Świętej.

Dlaczego warto:

„Z najwyższym uznaniem należy przyjąć nowy pakiet edukacyjny do nauczania religii rzymskokatolickiej, przeznaczony do dzieci i młodzieży klas 0-VIII, przygotowany przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, który jest przeznaczony do nauczania religii w polskich szkołach i do realizacji założeń edukacyjnych zaplanowanych w podstawie programowej nauczania religii w warunkach emigracyjnych (…). Zaproponowane w związku z tym podręczniki i poradniki metodyczne realizują najnowsze wskazania papieskie, dotyczące troski o emigrantów. Równocześnie ich mocną stroną jest to, że są wyczekiwaną ofertą edukacji religijnej dzieci i młodzieży, dla których język polski jest drugim językiem porozumiewania się w uwarunkowaniach emigracyjnych.” (Ks. prof. dr hab. Marian Zając, Fragment Recenzji Komisji Wychowania Katolickiego KEP)

Więcej informacji o podręcznikach i dział sprzedaży:

Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej
4910  N. Menard Ave. Chicago, IL 60630, USA


Kontakt: s. Anna Strycharz MChR

tel.: + 1 (773) 481 1831 w. 3

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klasa 0Klasa 1Klasa 2Klasa 3Klasa 4Klasa 5Klasa 6Klasa 7Klasa 8