W sobotę 6 kwietnia 2019 roku w kościele polskim w Atenach ks. Biskup Wiesław Lechowicz – Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej – udzielił sakramentu bierzmowania dużej grupie młodzieży polskiej (84 osoby). Młodzież ta, pod opieką s. Ady Kosior, przez wiele miesięcy przygotowywała się do przyjęcia tego sakramentu.

Przez ostatnie tygodnie, przez udział w nowennie, kandydaci do bierzmowania bezpośrednio przygotowywali się na przyjęcie darów Ducha Świętego. Modlitwą otaczali ich wszyscy parafianie.

W niedzielę ks. Biskup odprawił uroczystą Mszę św. dla Polonii w Grecji, w czasie której małżeństwa naszej parafii odnowiły swoją przysięgę małżeńską. Po Mszy Świętej wszyscy spotkali się na wspólnym świętowaniu w sali pod kościołem. Tam była możliwość rozmowy z ks. Biskupem i podzielenia się radościami i troskami naszej wspólnoty parafialnej oraz Polaków mieszkających w Grecji.

Galeria zdjęć