W niedzielne popołudnie 5 maja rezydenci i pracownicy Penrhos spotkali się, aby uczcić dzień ustanowienia Konstytucji. Jutrzenka nadziei na wolną i silną Polskę... 3 Maja 1791 roku... i choć z nadziei został jeno cień, to niezmiennym i niezaprzeczalnym faktem jest, iż polska Konstytucja, pierwsza w Europie i druga na świecie musi być zapamiętana i pamiętana jako akt siły Polskiego Narodu.

Dlatego zebraliśmy się dziś tłumnie, by wysłuchać dobrego, zwięzłego referatu omawiającego przygotowania i sam akt ogłoszenia Konstytucji, przygotowanego przez Panią Marię Owsianka, na podstawie prac Pawła Jasienicy.

Pani Justyna zadbała o nasze gardła, podając wino i sok na początku spotkania (ku dobremu śpiewaniu i odejściu od rutyny „picia” po uroczystości). Pan Kierownik Michał Drewenski zrelacjonował swa obecność na obchodach Rocznicowych w Konsulacie w Manchester.

Śpiewanie okolicznościowych pieśni i piosenek wyszło nam całkiem nieźle. Po części oficjalnej, którą zamykał Hymn Narodowy, zostaliśmy chwilę, by pośpiewać na wesoło.

Galeria zdjęć