W dniach 14 – 16 czerwca odbyły się po raz pierwszy Dni Młodych dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Mottem spotkania były słowa papieża Franciszka: „Idźcie, zróbcie raban! (…) Trwajcie w radości. Nie pozwólcie sobie ukraść nadziei”.

Wezwanie to stało się zaproszeniem młodzieży do nowego i aktywnego zaangażowania się w budowanie żywej wspólnoty Kościoła, a dla organizatorów inspiracją do zainicjowania Dni Młodych dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Podczas 3-dniowego wyjazdu młodzież uczestniczyła codziennie we Mszy świętej, miała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, spotykała się w grupach dyskusyjnych i warsztatach, z wielkim zainteresowaniem wysłuchała kilku konferencji ks. Dominika Chmielewskiego oraz uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”. Oprawę muzyczną zapewniła „Wspólnota Guadalupe” z Lublina.

Spotkaniu towarzyszył ks. bp Wiesław Lechowicz, który zachęcił młodych ludzi do uczestniczenia w III Kongresie Młodzieży Polonijnej. Organizatorem wydarzenia była Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Uczestnikami polonijni parafianie, a wśród nich także młodzież z Polskiej Parafii w Blackburn wraz z s. Haliną.

Galeria zdjęć