Po raz pierwszy, odkąd zamieszkałyśmy w Morecambe, w diecezji Lancaster, odbyła się uroczystość Bożego Ciała w czwartek (w Kościele angielskim, uroczystość ta przeniesiona jest na niedzielę). Celebracja miała miejsce w Our Lady’s Catholic College, gdzie pracuje s. Krystyna.

Szkoła gościła (po raz pierwszy) biskupa Paula, od 2018 roku, ordynariusza diecezji. W celebracji wzięli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także uczniowie klas szóstych ze wszystkich katolickich szkół z Lancaster i Morecambe. Odbyła się nawet krótka procesja z Najświętszym Sakramentem wokół sali gimnastycznej, na której zgromadzili się uczniowie i personel szkoły, by celebrować uroczystość Bożego Ciała.

W przygotowanie spotkania były zaangażowane wszystkie szkoły. Liturgia Słowa poprowadziła nas przez Paschę Izraelitów w ziemi egipskiej, mannę na pustyni do rozmnożenia chleba, Ostatniej Wieczerzy i spotkania Jezusa z uczniami przy Jeziorze Galilejskim, gdzie postawił pytanie i miłość. Na koniec odbyła się modlitwa uwielbienia zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Miło było zobaczyć polskie dzieci zaangażowane w nabożeństwie poprzez śpiew i czytania. Radość z przeżytego nabożeństwa jest duża, bo wydarzenie to  jest znakiem dbałości o przekazywanie chrześcijańskich tradycji młodemu pokoleniu.

s. Krystyna Wojtarowicz

Galeria zdjęć