W ostatnim czasie wiele się wydarzyło na naszym Osiedlu w Penrhos. W sobotę 23 listopada w naszym szpitaliku o godz. 14.30 mieliśmy występ pani Angeli Eyton z Frantic Theatre. Był to bardzo dobry występ i nasi rezydenci byli zachwyceni.

Dzień później, w niedzielę 24.11 obchodziliśmy uroczystość Chrystus Króla. Uroczysta Msza św. połączyła tytularne święto naszego Zgromadzenia z 60-leciem istnienia Sióstr Misjonarek. W naszym domu świętowałyśmy razem z ks. Ryszardem.   

25 listopada odbył się pogrzeb żołnierza – jednego z ostatnich, jeśli nie ostatniego. Walczący za najświętszą sprawę śp. porucznik Andrzej Jakubowski przeżył piekło Monte Cassino, lecz droga do Ojczyzny była zamknięta dla niego i wszystkich jego kamratów, którzy nie polegli. Na obczyźnie nie ustał w walce dla tej, która ciągle nie była wolna, okrojona i skrwawiona jak te maki na wzgórzu. Nic więc dziwnego, że dzień pogrzebu Porucznika choć płakało niebo, zabłysł promyk nadziei w trzymających wartę dwóch husarzach na czarnych koniach. Wymowny i trwały symbol zwycięstwa wolności i wiary. Symbol ten sięga Odsieczy Wiedeńskiej - 12.09.1683: husarska eskorta odprowadziła Porucznika do bramy... znów wymowny symbol... Droga wolna. W krematorium przejmująca chwila, gdy trumnę wnoszą najbliżsi przy akompaniamencie Czerwonych Maków. Poruczniku, czuwaj nad nami ze swymi Kamratami w naszej Prawdziwie Wolnej Polsce.

I ostatnie z wydarzeń: nikt, kto zetknie się z terminalną chorobą nie jest obojętny na jakże owocną organizacją Macmillan. Nasz szpitalik jest właśnie takim miejscem, gdzie działalność Macmillan Nurses jest godna podkreślenia i wsparcia. Dzisiejsze spotkanie 27 listopada było jak zwykle bardzo starannie przygotowane wysiłkiem całego personelu. Przy hojnie zastawionych stołach, z prawie świątecznymi wypiekami ,serwowanej kawie i herbacie oczekiwaliśmy na dobroczynną tombolę. Mieliśmy także sposobność zapatrzenia się w ekologiczne kosmetyki z Body Shop. Loteria była obfita, każdy wygrywający miał szansę wyboru fantów; przebiegała sprawnie dzięki serdeczności prowadzących. Wielkie podziękowania wszystkim, a organizacji Macmillan życzymy ciągłego wsparcia dobroczyńców, by pełna poświęceń praca przynosiła jak najlepsze wyniki.

Galeria zdjęć