Objawienie Pańskie, Epifania, Teofania, Chrzest Pański, Jordan. Tyle nazw ma dzisiejsze święto, które należy do dwunastu najważniejszych świąt w Grecji. Według kalendarza gregoriańskiego obchodzone jest 6 stycznia i zamyka okres świętowania Bożego Narodzenia. W tym też dniu tradycyjnie święci się wodę.

W Greckim Kościele Ortodoksyjnym (Prawosławnym), dzień poprzedzający Święto Epifanii (5 stycznia)  jest uroczyście obchodzony i uważany za szczególnie święty. Jest to dzień w którym obowiązuje ścisły post, a wierni odwiedzają świątynie. Od samego rana po domach wędrują dzieci śpiewając specjalną kolędę. Mieszkańców odwiedza również kapłan, który świeci domostwa.

Zgodnie z tradycją, również nas nawiedzili polscy Jezuici, aby poświęcić nasze mieszkanie. Zaprosiłyśmy również Siostry Werbistki, które jako wolontariuszki pracują z uchodźcami i mieszkają na terenie naszej parafii. Jest to międzynarodowa wspólnota sióstr, które przyjechały z różnych prowincji. Stanowią ją siostry: z Anglii, Argentyny, Austrii, Indii i Ukrainy. W tej wspólnocie jest jedna Polka – s. Ewa – która należy do prowincji angielskiej. Po modlitwie i kolędowaniu, zasiedliśmy do wspólnego obiadu. Nasze świętowanie przedłużyło się do godzin wieczornych.

Galeria zdjęć