Właściwie jest to owieczka Madzia z Poznania, a dokładnie z Małego Przewodnika Katolickiego. Madzia we wrześniu dotarła do naszej parafii OO. Jezuitów w Londynie wraz z obrazkami, które przygotowało czasopismo dla najmłodszych na każdą niedzielę.

Odtąd wiernie towarzyszyła o. Adamowi w kazaniach dla dzieci na mszy o godz. 10.30. Wędrowała z rąk do rąk naszych najmłodszych Parafian. W związku z pandemią, szukając nowych dróg kontaktu z naszymi Parafianami, w tym także najmłodszych, postanowiliśmy nagrywać krótkie audycje z owieczką Madzią w roli głównej. I tak ruszyliśmy z realizacją pomysłu. W trakcie wirtualnych spotkań dzieci mogą usłyszeć fragment Ewangelii i krótką naukę. Ku naszej radości audycje cieszą się wśród Najmłodszych popularnością, nasi Recenzenci, w wieku 4 i 3 zaakceptowali formę. Co więcej owieczka Madzia podbija Londyn! Nie wiemy do końca, jak (owce mają swoje tajemnice) Madzia zawędrowała do Radia Bobola, gdzie szersze grono małych słuchaczy ma okazję posłuchać Dobrą Nowinę.

Oby tylko Chrystus był głoszony!

W II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, owieczka Madzia poznaje dzięki prowadzącym audycję: s. Krystynie Wojtarowicz MChR i o. Adamowi Baczewskiemu SJ, co to znaczy „miłosierny”: Owieczka Madzia - Spotkanie 6.

 

Madzia