„Wiemy dobrze, że Matka Najświętsza macierzyńską troską otacza wszystkie zakątki świata, gdziekolwiek biją ludzkie skołatane serca. Są jednak miejsca, w których okazuje się szczególnie Szafarką Łask. Takim miejscem jest w Polsce Jasna Góra. Są rzeczy, których można nauczyć się jedynie od swej Matki.” Sługa Boży Ojciec Ignacy Posadzy 
 
W piątkowy wieczór stając przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani oraz w łączności duchowej z Jasną Górą trwaliśmy na modlitewnym czuwaniu w naszej parafii w Morecambe w intencji całej Polonii świata oraz duszpasterzy wśród niej posługujących. Nasze modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy różańcem, w którym zawierzaliśmy naszych Rodaków w kraju i na emigracji. Prosiliśmy dla nich o głęboką wiarę, wierność wartościom chrześcijańskim, wzajemną miłość i ufność - szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wstawiennictwu Maryi powierzyliśmy wszystkich duszpasterzy polonijnych, prosząc dla nich o potrzebne łaski w wiernym kroczeniu za Chrystusem. W czasie Adoracji dziękowaliśmy Jezusowi za Jego czułą troskę o każdego z nas, oddając Mu nasze dziś i jutro. Wspólny czas modlitwy zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim łącząc się bezpośrednio z Jasną Górą.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami trwali w tym modlitewnym czasie, zarówno obecnym osobiście jak i tym, którzy łączyli się z nami przed media społecznościowe.