Czas Adwentu rozpoczął się wraz z otwarciem na nowo kościołów w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu ten szczególny okres czuwania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa mogliśmy przeżyć we wspólnocie parafialnej, podejmując różne inicjatywy Adwentowe. Zarówno dorośli, dzieci, a także całe rodziny mogli wybrać coś dla siebie.

Dzieci przez cały Adwent uczestniczyły w Roratach przynosząc własnoręcznie zrobione przez siebie lampiony, a także bombki z dobrymi uczynkami, które udało im się zrobić w danym dniu. Na ostatnich Roratach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion. Dzieci również dostały drobne upominki za udział w Roratach.

Dzięki życzliwości i otwartości księdza Proboszcza Ryszarda Sadeckiego TChr również dorośli mieli okazję uczestniczyć w porannych Roratach - cztery razy w tygodniu. Nowa inicjatywa spotkała się z otwartością naszych Parafian. W każdy piątek podczas wieczornej Mszy Świętej głoszone były nauki Adwentowe z cyklu: Odbuduj mieszkanie swojego serca. Tematyką nauk był Kerygmat.

Rodziny zostały zaproszone do wykonania kartek Bożonarodzeniowych, które zostały przekazane dla samotnych i starszych Polaków mieszkających na terenie Anglii.

Wierzymy, że ten czas dla wszystkich był okazją do przygotowania serc na przyjście Emmanuela.

Galeria zdjęć