W Niemczech kapłani i siostry dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować i przeżyć Liturgię Triduum Paschalnego. Poniżej kilka relacji w formie tekstu, jak również zdjęć, które przedstawiają pięknie i starannie przygotowane dekoracje na poszczególnych Misjach:

1. W Polskiej Misji Katolickiej Bochum, Bottrop i Gelsenkirchen od Środy Popielcowej (po dwóch miesiącach przerwy) mogły być znowu sprawowane Msze św. i nabożeństwa z udziałem ludu. Pomimo że korzystamy z dużych kościołów, liczba uczestników ograniczona była do około 100 osób, które musiały zgłosić swój udział z podaniem adresu zamieszkania i numeru telefonu. Obowiązywały przepisy noszenia maseczek, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu, przyjmowanie Komunii św. na rękę, wstrzymanie się od wspólnego śpiewu.

W takich też warunkach przeżywaliśmy Wielki Tydzień, dziękując Miłosiernemu Bogu za możliwość uczestniczenia we Mszy Wieczerzy Pańskiej i adoracji modlącego się Jezusa, w Liturgii Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej, gdy ciemności wieczoru rozjaśnił płomień Paschału. W niedzielny poranek, o 06.00 godzinie wraz ze śpiewem ptaków rozległ się głos celebransa i organisty: „Wesoły nam dziś dzień nastał...”, bo Jezus z grobu powstał, ŻYWY I PRAWDZIWY!

Zdjęcia z Misji i kaplicy domowej sióstr w Gelsenkirchen

 

2. W tym roku dzięki Bożej Opatrzności dane nam było w Polskiej Misji Katolickiej Duisburg - Oberhausen, pomimo obowiązujących obostrzeń i ograniczeń, przeżyć Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne ze wspólnotą parafian w naszych kościołach: St. Ludger i St. Johann.

Jak dla duchownych, tak i dla wiernych było to wielkim przeżyciem i łaską. Ponieważ do tego czasu nie byliśmy pewni, czy wolno nam będzie osobiście w kościele uczestniczyć w Wielkich Tajemnicach naszej wiary. Mając w pamięci smutne doświadczenia ubiegłego roku, kiedy z powodu zamkniętych kościołów wierni mogli tylko przeżywać Triduum Paschalne i Święta online, wszyscy docenili w tym roku wspólnotową modlitwę. Bogu niech będą dzięki!  

Zdjęcia

 

3. Polska Misja Katolicka Duisburg - Niederrhein

Zdjęcia

 

4. Polska Misja Katolicka Bonn

Zdjęcia

 

5. Polska Misja Katolicka Wuppertal

Zdjęcia

 

6. Polska Misja Katolicka Düsseldorf

Zdjęcia

 

7. Polska Misja Katolicka Kleve

Zdjęcia

 

8. Polska Misja Katolicka Köln

Zdjęcia

 

9. Polska Parafia w Essen

Zdjęcia