Pierwszego listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach popołudniowych odbyło się na cmentarzu wojskowym w Kleve nabożeństwo za zmarłych, w którym uczestniczyli ks. Marcin Dereszkiewicz TChr i s. Justyna Chomka MChR.

Modlitwą ogarnialiśmy zmarłych polskich emigrantów, naszych bliskich zmarłych, których mogiły znajdują się w Polsce, jak również tych, którzy spoczywają na tym cmentarzu. W  nabożeństwie wziął udział pan generał Sławomir Żakowski z oficerami Sił Powietrznych Wojska Polskiego oraz licznie zgromadzeni parafianie. Przed rozpoczęciem nabożeństwa, w  chwili ciszy został złożony honor spoczywającym tu polskim lotnikom z czasu II wojny światowej.

W dalszej części nabożeństwa odmawiana była modlitwa różańcowa nad grobami poległych żołnierzy. Dzieci i młodzież, chcąc zaznaczyć polskie pochodzenie zmarłych żołnierzy, przy każdym grobie stawiały znicze i wbijały biało-czerwone chorągiewki. Na koniec pan generał wraz z oficerami wręczył dzieciom wojskowe upominki, które sprawiły najmłodszym wiele radości.

Zdjęcia