Niespełna miesiąc temu przyleciałyśmy do Londynu, by rozpocząć naszą posługę w polskiej parafii św. Jana Ewangelisty na Putney. Długie oczekiwanie całej wspólnoty parafialnej na stałą obecność sióstr w parafii zostało dopełnione.

Życzliwość i rodzinne ciepło, z jakim zostałyśmy przyjęte, przerosło nasze wyobrażenia i pozwoliło nam bardzo szybko zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Wielkie starania księdza proboszcza Andrzeja Zuziaka SChr i wielu parafian, by przygotować nam mieszkanie, dobiegają końca. Miałyśmy dzięki temu okazję mieszkać u sióstr angielskich, a także w sposób dosłowny przyjąć słowa - Kościół naszym domem. Podejmujemy posługę w zakrystii i domu parafialnym, uczymy w sobotniej szkole polskiej. Nasz czas wypełniony jest ponadto przygotowaniem dzieci do I Komunii Świętej i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

Nie brakło też czasu na wspólne zwiedzanie, spotkanie z naszymi siostrami z sąsiedniej placówki oraz wspaniałą zabawę w czasie Balu Wszystkich Świętych. Naszą posługę polecamy waszej modlitwie – Oby tylko Chrystus był głoszony.

s. Anna Wszołek MChR i s. Magdalena Rosińska MChR

Zdjęcia