2 kwietnia 2022 r. w 17. rocznicę powrotu do domu Ojca naszego umiłowanego Papieża Jana Pawła II o godzinie 21.00 zbiera się Polonia na Placu Św. Piotra. Panuje przejmująca, wprost wzruszająca atmosfera. Świece ułożone w kształcie serca, a w nim portret Ojca Świętego i Jego relikwie.

Śpiew przeplatany wspomnieniami, kim był i czego dokonał Karol Wojtyła. Po czym procesyjne przejście przez plac. Pani Anna z Fundacji Papieża Jana Pawła II niesie portret, a s. Renata Antecka relikwie otoczone świecami i polskimi flagami. Modlitwa, śpiew i wspomnienia. Jest z nami telewizja TVP Info, umożliwiając naszym rodakom łączność z nami przez telewizję (na żywo).

O godzinie 21.37 jedynym sercem i jednym duchem odmawiamy dziesiątkę różańca, po której ks. Prałat Janusz Aptacy udziela wszystkim zebranym błogosławieństwa. Na końcu odmawiamy modlitwę Papieża Jana Pawła II o pokój, jakże aktualną w obecnej chwili. Ostatni akcent modlitewnego spotkania to duchowa łączność z Ukrainą i prośba o wstawiennictwo naszego Wielkiego Rodaka o pokój, którego on sam był nosicielem, pokój, którego bronił z całych sił. 

- Ojcze Św. Janie Pawle II, módl się za nami.

Zdjęcia