W dniach 16 - 19 sierpnia odbyły się rekolekcje wakacyjne dla dziewcząt w wieku od 7 klasy szkoły podstawowej do szkoły średniej włącznie. Dni skupienia, w których uczestniczyły 22 dziewczęta, poprowadził ks. Marcin Stefanik SChr wraz z siostrami misjonarkami.
  
Rekolekcjom, pod hasłem „Narnia - kraina przemiany” towarzyszyły „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Chrześcijańskie odniesienia w filmie, nagranym na podstawie książki angielskiego autora oraz Ewangeliczne treści współgrające z zaprezentowanymi fragmentami filmowej ekranizacji, stały się osią rekolekcyjnej drogi - od dobra, które zawsze zwycięża zło, przez przebaczenie, poświęcenie, aż do otrzymania nowego imienia od Stwórcy - „Jestem ukochanym dzieckiem Boga”.
 
Rekolekcyjna grupa uczestniczyła również we Mszy św. 17-stego dnia miesiąca, (który to dzień w Zgromadzeniu związany jest z  modlitwą o beatyfikację Sł. B. o. Ignacego Posadzego) w seminaryjnej kaplicy Księży Chrystusowców, gdzie spoczywają doczesne szczątki o. Założyciela. 
 
Nie zabrakło oczywiście chwil radości przy siatkowych rozgrywkach z siostrami nowicjuszkami czy przy tańcach integracyjnych, o czym można przekonać się zerkając do: