Trwając w radości Bożego Narodzenia, w sobotę 5 stycznia spotkałyśmy się przy wspólnym stole z dziećmi śpiewającymi w scholce oraz z przedszkolakami przychodzącymi na comiesięczne katechezy i ich rodzicami.
 
Spotkanie rozpoczęłyśmy od przybliżenia dzieciom Ewangelii o Narodzeniu, a później tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. Czas upłynął nam na wspólnym kolędowaniu i na słodkim poczęstunku, przy którym dzieci chętnie opowiadały o tym jak spędziły minione Święta. W przededniu Uroczystości Objawienia Pańskiego „odwiedzili” nas również trzej wyjątkowi goście, co było okazją do wyjaśnienia dzieciom wymowy tego święta i znaczenia darów, które przynieśli ze sobą Mędrcy.  Dzieci z radością korzystały  z możliwości przebrania się za jednego z królów, wywołując tym szerokie uśmiechy na twarzach przyglądających się rodziców.
 
Spotkanie to dało nam możliwość nie tylko  wzajemnej integracji i lepszego poznania tych, którym posługujemy w parafii, ale również było okazją do podzielenia się wiarą i radością z tego, że „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”.