W niedzielę 6 stycznia nasza wspólnota w Warszawie została zaproszona na wieczerzę wigilijną przez grekokatolików, którzy od kilku miesięcy korzystają z dawnej kaplicy naszej parafii. Nasi bracia katolicy obrządku wschodniego właśnie tego dnia zaczęli świętowanie Bożego Narodzenia.
 
Wigilijna wieczerza rozpoczęła się wspólną modlitwą i odśpiewaniem hymnu Troparionu, sławiącego narodzenie Chrystusa. Został też odczytany przez ks. Władimira fragment Pisma Świętego, mówiący o narodzeniu Jezusa w Betlejem. Po modlitwie podzieliliśmy się prosforą – pszennym chlebem, odpowiednikiem naszego opłatka i złożyliśmy sobie życzenia.
 
Następnie zasiedliśmy do stołu, gdzie przygotowanych zostało 12 tradycyjnych potraw. Pierwszą potrawą, którą grekokatolicy spożywają podczas Wigilii jest kutia zrobiona z pszenicy (symbol rodzącego się życia), miodu (symbol wiecznego szczęścia), maku, orzechów i bakalii. Nie zabrakło też pierogów, karpia, kapusty i innych podobnych do naszych, tradycyjnych wigilijnych potraw. Przy wigilijnym stole podczas rozmowy poznawałyśmy różne zwyczaje greckokatolickie, o których opowiadali nam parafianie, pochodzący w większości z Ukrainy oraz siostry obrządku bizantyjsko-ukraińskiego ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi, posługujące w tej wspólnocie. Następnie zaczęliśmy śpiewać piękne ukraińskie kolędy. Wieczór ten niewątpliwie wzbogacił nas o nowe doświadczenia, które pozostaną na pewno w naszej pamięci.