W sobotę 23 marca sala domu katechetycznego w Tarnowie zapełniła się uczestniczkami skupienia dla dziewcząt z podstawówki i gimnazjum, którego temat brzmiał: „Kochać jak św. Józef”.

Najpierw dziewczęta poznawały osobę świętego Józefa. Każda z nich otrzymała kartkę z zadaniami i w grupach, przy pomocy sióstr, zmagały się z różnymi zagadkami i konkurencjami. Podsumowaniem pracy było odkrycie, że choć na kartach Pisma nie ma zapisanych słów Świętego, to naprawdę możemy od niego uczyć się wielu dobrych postaw pełnych miłości. Rozważałyśmy również kwestię milczenia i znaczenia wypowiadanych przez nas słów w naszym codziennym życiu.

Następnie poszłyśmy na spotkanie ze Świętym, by podczas modlitwy prosić o jego wstawiennictwo i zawierzyć się jego opiece. Po tej chwili skupienia dziewczynki mogły sprawdzić swoje umiejętności aktorskie, ponieważ ich zadaniem było wcielenie się w biblijne postacie i przedstawienie scen, w których pojawia się św. Józef. Była to okazja do ożywienia na scenie Słowa Bożego, ale także do odkrycia, że „najbardziej milczący spośród świętych” również miał coś do powiedzenia.

Galeria zdjęć