W ostatnich dniach maja grupa z parafii błogosławionego Henry’ego Newmana z Morecambe wyruszyła do Krakowa, Wadowic, Oświęcimia i Częstochowy. W czasie trwania wyjazdu, mentalnie, wycieczka zmieniła się w pielgrzymkę.

Nasi angielscy parafianie byli mocno poruszeni wizytą w Łagiewnikach, przesłaniem s. Faustyny o miłości miłosiernej. Wizyty w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu oraz w Wadowicach dostarczyły im informacji o przeszłości naszego narodu - cierpienia, ale także dumy, kim jesteśmy i skąd się wywodzimy. 

Pobyt w naszej duchowej stolicy, Częstochowie, był wielka radością i doświadczeniem żywej wiary. Nie zabrakło czasu na wizytę w na rynku krakowskim, w kościele Mariackim, w dzielnicy żydowskiej oraz wycieczki łódka po Wiśle. Atrakcja był także ziejący ogniem smok.

Nade wszystko jednak nasi angielscy parafianie dziękowali za doświadczenie żywej wiary katolickiego kraju, gdzie co krok można wstąpić do kościoła, pomodlić się i zobaczyć modlących się ludzi.

Dziękujemy dobremu Bogu za to doświadczenie wiary i bezpieczną podróż. Kto wie, może nie ostatnią zorganizowaną dla naszych angielskich parafian.

Galeria zdjęć