W naszym kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach powstała wystawa prac dzieci, które katechizuje s. Joanna. Prace plastyczne ukazywały Królestwo Boże widziane oczami dziecka. Pomysłodawcą wystawy był ks. Maksymilian Ślusarczyk SChr.

W wigilię tytularnego święta Sióstr Misjonarek i Księży Chrystusowców po wieczornej Eucharystii wraz z kilkunastoosobową grupą, siostry i księża zgromadzili się w kościele na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprzez modlitwę w ciszy i śpiew na nowo zawierzyliśmy swoje życie i powołanie Chrystusowi Królowi. Modliliśmy się także za Polonię, jej duszpasterzy, nasze Zgromadzenia i całą Ojczyznę, prosiliśmy także o liczne powołania do naszych wspólnot.

W niedzielę po każdej Eucharystii siostry rozdawały kolorowanki pt. „O księdzu Ignacym, który Polaków po świecie szukał”, modlitewniki, a także folderki i nowenny za wstawiennictwem naszego Założyciela. Każdy, kto chciał, mógł także wylosować karteczkę zawierającą słowa Sł. B. o. Ignacego Posadzego.

Cieszymy się, że mogłyśmy w taki sposób przeżyć tytularne święto naszego Zgromadzenia w 60. rocznicę jego powstania! Niech Chrystus Król wypełnia naszą codzienność swoim pokojem, radością i miłością.

Galeria zdjęć