Co roku, bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia, siostry juniorystki przeżywają swoje spotkanie formacyjne. Tym razem rozpoczęło się ono rano 27 grudnia w Morasku. Dzień ten spędziłyśmy na modlitwie, słuchaniu konferencji o ślubie ubóstwa, którą wygłosił dla nas o. Michał Śliż OP, przeor poznańskich dominikanów, na spotkaniu z Matką Ewą oraz na naszych juniorackich spotkaniach.

Następnego dnia już o 4:30 wyjeżdżałyśmy z Moraska do kościoła pw. Bożego Ciała w Poznaniu, na Eucharystię, której przewodniczył bp Szymon Stułkowski. Był to początek naszej pielgrzymki do Wrocławia, na 42. Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé. Razem z młodzieżą archidiecezji Poznańskiej specjalnym pociągiem dotarłyśmy do Wrocławia, gdzie po rejestracji udałyśmy się do naszych parafii (Wołów i Pęgów), a w nich do rodzin goszczących. Po zameldowaniu się u gospodarzy rozpoczął się zwykły program spotkania, czyli modlitwa w parafiach i w wyznaczonych miejscach Wrocławia, dyskusje w grupach międzynarodowych, konferencje, świadectwa, spotkania z gośćmi itp. Wszystko wokół hasła tegorocznej Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię (jak nazywane są te organizowane na przełomie roku spotkania w duchu Taizé), które brzmiało „Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”.

Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu było wspaniałą okazją do budowania wspólnoty zarówno między nami, jaki i z tymi, którzy nas gościli oraz z osobami przybyłymi do nas z innych krajów. Doświadczyłyśmy ogromnej gościnności i życzliwości gospodarzy, a także piękna i entuzjazmu młodych chrześcijan różnych narodowości. Był to czas dzielenia się wiarą, nadzieją i miłością, które wszyscy czerpiemy ze Źródła, jakim jest Jezus. Oprócz nas w ESM brały udział także s. Angelika Mrówka, s. Sylwia Chojnacka i s. Anna Pieczyńska.

Galeria zdjęć