„YZGY HABAR ! KEL BALALAR! - DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI !” - tak brzmiało hasło tegorocznej kolędy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Jest ono podane w języku kazachskim używanym w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku.

W tarnowskiej katedrze w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyło się rozesłanie kolędników misyjnych. Przez kolejne dwa dni, 27 i 28 grudnia, z radosnym śpiewem na ustach 15 dzieci ubranych w stroje dzieci z różnych kontynentów kolędowało w parafii. Mali misjonarze zostali przyjęci przez ponad 100 rodzin! Znakiem rozpoznawczym kolędy misyjnej jest gwiazda misyjna, która posiada pięć kolorów (każdy kolor odpowiada konkretnemu kontynentowi). Kolędnicy radość Bożego Narodzenia wnieśli m.in. przez śpiew hymnu kolędników, przedstawienie krótkiej scenki oraz śpiew tradycyjnych polskich kolęd.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim gospodarzom za serdeczne przyjęcie małych misjonarzy, za okazaną życzliwość i dobre serce. Wszystkie zebrane ofiary zostaną przekazane do Wydziału Misyjnego i wesprą tegoroczne projekty misyjne, o których można przeczytać na stronie www.misje.diecezja.tarnow.pl.


„Bóg wam zapłać, gospodarze, żeście nas przyjęli,
Żeście wsparli dobrym sercem, modlitwą objęli.
Niech Wam Jezus wynagrodzi wszystko, co czynicie,
Jak Bóg zechce, to za roczek znów nas zobaczycie!”

Galeria zdjęć