„Panie, pozwól mi odkryć na nowo radość dawania.” Tymi słowami modlił się w uroczystość Objawienia Pańskiego, kiedy tradycyjnie przeżywamy kolędę w Morasku, ks. Marek Grygiel SChr, przewodniczący Eucharystii w kaplicy domu głównego sióstr.

Ks. Superior zachęcał naszą wspólnotę do naśladowania Mędrców ze Wschodu w trzech ważnych gestach: spoglądania w niebo, w czym wyraża się pragnienie Boga, wyruszenia w drogę, które symbolizuje codzienny trud pielgrzymowania, oraz uczynienia daru z siebie, przez co spełni się nasze życie. „Niech błogosławieństwo, o które będziemy dziś prosili w waszych mieszkaniach, pomoże nam przede wszystkim nieustannie patrzeć z nadzieją w Niebo, nie na ziemię; niech napawa nas do tego, abyśmy nieustannie byli w drodze, by szukać Jezusa, i przede wszystkim niech to błogosławieństwo pomaga nam ofiarować bezinteresowne dary w naszym życiu.” – życzył sobie i nam ks. Marek.

Po zakończonej Eucharystii ks. Superior wraz z ks. Proboszczem Tomaszem oraz ks. Kapelanem Stanisławem pobłogosławili nasze mieszkania oraz miejsca pracy i rekreacji. Niech Chrystus błogosławi temu domowi i wszystkim, którzy w nim mieszkają, modlą się i pracują.

Galeria zdjęć