IX Spotkanie Młodzieży Polonijnej w tym roku odbyło się w nietypowej formie. 24 lipca o godz.16.00 czasu polskiego spotkałyśmy się z młodzieżą na zoomie, by tradycyjnie rozpocząć spotkanie Koronką do Bożego Miłosierdzia, zawiązać wspólnotę i wytłumaczyć, jak będziemy przeżywać tegoroczny czas naszego spotkania.

Od soboty 25 lipca do wtorku 28 lipca na facebooku (w grupie zamkniętej) przygotowałyśmy następujący plan: Na początek każdego dnia towarzyszyła nam poprowadzona przez siostry propozycja krótkiej modlitwy, następnie rozważania Słowa Bożego, którą poprowadziły zaprzyjaźnione z klimatem naszych spotkań osoby, a w nich: Pani Magda Kania-Tylek, dk. Krzysztof Czapla, postulantka Patrycja z Grecji i ks. bp Wiesław Lechowicz.

Codziennie towarzyszyła nam propozycja warsztatów, do których zaprosiły młodzież nasze siostry. I tak z Moraska siostry Anna i Iga – poprowadziły warsztat pieczenia polskiego chleba. Siostra Aleksandra natomiast jak co roku przygotowała warsztat tańca. Siostra Anna prosto z Zielonej Góry – jak wiemy z lektury Ania powinna być z Zielonej Góry :) – przy pomocy kamerzystki siostry Ewy zaproponowała warsztaty pieczenia szybkich, smacznych i nie tuczących ciasteczek. Siostry z Anglii Justyna, Katarzyna i towarzyszący głos siostry Krystyny w swoich kulinarnych rewolucjach przygotowały warsztat pieczenia pizzy. Każdego dnia cyklicznie towarzyszyły nam warsztaty liturgiczne przygotowane przez siostrę Karolinę prosto z Missisagi.

Na zakończenie spotkania łącząca się z nami sercem i duchem Matka Ewa pozdrowiła uczestnicząca w spotkaniu młodzież zapraszając do Moraska w przyszłym roku.

Spotkanie podsumowujące odbyło się ponownie na zoomie, gdzie podzieliliśmy się swoimi wrażeniami i refleksjami z przebiegu spotkania. Spotkanie uwieńczyła wspólnie odmówiona modlitwa „Jezu Chryste Ty znasz wszystkich emigrantów....” Szukałyśmy sposobu na umożliwienie komunikacji z naszą młodzieżą i udało się. Szczególne podziękowania dla siostry Agaty z Brukseli i siostry Anny z Niemiec za sprawy techniczne i monitorowanie tegorocznego spotkania.

Dziękujemy zaangażowanej młodzieży i zapraszamy w przyszłym roku na X Spotkanie Młodzieży Polonijnej, bowiem w tych dniach nawet księżyc ma dla nas biało czerwone barwy. Miejcie również pewność, że w zaciszu naszych misjonarskich serc bije nieustanna modlitewna łączność z Wami. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!

Galeria zdjęć