Kilka dni po Święcie Podwyższenia Krzyża w nocy z 18 na 19 września w naszej parafii w Płotach zorganizowana została Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wytyczone zostały 3 trasy: dwie piesze - 20 km i 40 km i jedna rowerowa - 100 km. 

Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 grupa kilku osób wyruszyła rowerową Ekstremalną Drogę Krzyżową. S. Joanna Grześ MChR wraz z dziewięcioma paniami i ks. Maksymilianem Ślusarczykiem SChr podjęła pieszą trasę EDK, która wynosiła 40 km. Atmosferze modlitwy sprzyjała piękna jesienna pogoda. Rozważania Drogi Krzyżowej dotyczyły zranień, które znajdują swoje uzdrowienie w ranach Jezusa. Z rozważania XIV stacji: Zmartwychwstały ma rany. (…) Przecież Jezus mógł powstać z martwych całkiem doskonały. Widocznie uznał jednak, że doskonałość to bycie zranionym. Dzięki miłości, zranienie może zostać uzdrowione.

Wierzymy, że tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa przyniesie błogosławione owoce w codziennym życiu uczestników i tych, których polecali w swojej modlitwie. Bogu dzięki za ten czas, za siły, natchnienia i ciszę, w której do nas przychodził…

Galeria zdjęć