Kilkadziesiąt osób zebrało się w naszej tarnowskiej Katedrze w piątkowy wieczór, aby modlić się w intencji swoich bliskich, rozsianych po całym świecie. 16 października już po raz 35. odbyła się Jasnogórkska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy.

Ze względu na panujące w kraju warunki epidemiologiczne, nie mogliśmy zorganizować pielgrzymki na Jasną Górę z Tarnowa, ale sytuacja ta pokazała nam nowe możliwości – po raz pierwszy przeżywaliśmy Noc Czuwania w naszej parafii.

Modlitewny wieczór rozpoczęliśmy o godz. 19.00 krótkim świadectwem s. Agnieszki o modlitwie i wartości adoracji, a po niej s. Monika opowiedziała o zagrożeniach i dobrych stronach emigracyjnego życia. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszych bliskich rozsianych po świecie powierzaliśmy też wstawiennictwu Maryi w modlitwie różańcowej. O godz. 21.00 dzięki łączom internetowym mogliśmy przeżyć Apel w bezpośredniej łączności z Jasną Górą. Po nim odczytaliśmy osobiste intencje zapisywane już od kilku dni przez parafian w księdze intencji. Wieczór zakończyliśmy Eucharystią, którą sprawował Proboszcz ks. Adam Nita.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować czuwanie, w szczególności młodzieży z tarnowskiego Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa.

Galeria zdjęć