W dniach 13-14 lipca 2021 r. odbył się w domu głównym w Morasku dzień wspólnoty, który zgromadził ponad 80 sióstr z placówek polskich i zagranicznych. Wtorek w większości poświęcony był na wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W Roku Świętego Józefa miałyśmy szczególną okazję, by podziękować Patronowi naszego Zgromadzenia za Jego potężne wstawiennictwo w naszej intencji, za wyproszone błogosławieństwo i łaski. Po Eucharystii dziękczynnej Matka Ewa dokonała Aktu oddania naszego Zgromadzenia św. Józefowi.

Wieczorem siostry spotkały się natomiast na szkoleniu poświęconym zasadom ochrony dzieci i młodzieży w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek. Spotkanie poprowadziła s. Małgorzata Michalik, delegatka ds. ochrony małoletnich w naszej wspólnocie zakonnej.

Środowy poranek to wspólna rekreacja, dzielenie się nowymi inicjatywami i dziełami w Zgromadzeniu, refleksja nad duszpasterstwem w czasie pandemii i tradycyjnie rozdanie dekretów dla sióstr podejmujących nowe obowiązki. Dobrze było nam się wspólnie pomodlić i spotkać – z niektórymi siostrami po dwuletniej przerwie.

Zdjęcia