W poniedziałek 23 sierpnia 9 dziewcząt z Tarnowa i okolic, wraz z s. Agnieszką, udało się do klasztoru Sióstr Bernardynek w Zakliczynie. Nasze spotkanie rozpoczęłyśmy wspólnie modlitwą w Kościele, a następnie miałyśmy możliwość poznać siostry, które mieszkają w tym domu.

Mogłyśmy z nimi porozmawiać, zadać pytania, które nas nurtują, poznać siostry klauzurowe, żyjące w takim miejscu. Największym zaskoczeniem było dla nas to, jak szczęśliwe były siostry. Swoją postawą pokazywały, jak bardzo kochają̨ Pana Boga, a także jak bardzo uwielbiają̨ się̨ do Niego modlić się i adorować́ Go w Najświętszym Sakramencie.

Kolejnym punktem była konferencja, którą poprowadziła s. Agnieszka. Wspólnie rozważałyśmy Ewangelię, był czas na indywidualną modlitwę i na pochylenie się nad Słowem Bożym, które dał nam Kościół, właśnie na ten dzień. W południe udałyśmy się do kościoła, by wspólnie odmówić z siostrami brewiarz i odśpiewać koronkę do Bożego Miłosierdzia, a później udałyśmy się na obiad przygotowany przez siostry. Kolejnym punktem naszego spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Na koniec podsumowałyśmy wspólnie cały nasz dzień. Jestem wdzięczna Panu Bogu za to, że mogłyśmy spędzić wspólnie tak dobry czas.

Podczas tego dnia skupienia dziewczęta mogły nie tylko pogłębiać swoją wiarę, ale również̇ przygotować się̨ do wyzwań, które przyniesie im nowy rok szkolny. /Martyna/

Zdjęcia