Dnia 2 października w Chojnie odbyły się Dni Młodych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Kilkuset młodych ludzi należących do szczecińskiego Kościoła przyjechało do tego uroczego miasteczka i wspólnie przeżyło wyjątkowy dzień.

W spotkaniu wzięła udział także grupa młodych z parafii w Szczecinie-Podjuchach wraz z opiekunami: s. Teresą Plutą oraz ks. Krzysztofem Jeruzalskim. Wybrali się w drogę wraz z młodzieżą i opiekunami z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Całe spotkanie odbyło się pod hasłem „Młodzieńcze WSTAŃ”, jego motywem przewodnim była ewangelia o wskrzeszeniu młodzieńca z Nain. Uczestnicy spotkania spędzili swój czas adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie, mogli także skorzystać ze spowiedzi. Wysłuchali także świadectwa s. Nulli, która została uzdrowiona ze śmiertelnej choroby za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Okazją do tańców i dobrej zabawy był koncert zespołu „niemaGOtu” oraz gra miejska, w czasie której można było poznać urocze zakątki miasteczka Chojny. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą na Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Wejmana. Wszystkie elementy programu były pomocą do tego, żeby usłyszeć w swoim sercu wezwanie Jezusa „Tobie mówię WSTAŃ”. Jezus zachęcał uczestników spotkania do tego, żeby nie bali się wstawać i ruszać w drogę za Nim, otwierać dla Niego serce.

Zdjęcia