W sobotnie popołudnie poprzedzające Pierwszą Niedzielę Adwentu odbyło się w Płotach spotkanie dzieci klas 1-3 z Biblią. Spotkania grupy biblijnej "Ziarenko" będą odbywać się co kilka tygodni. Katechezę zaczęliśmy od wspólnej i indywidualnej modlitwy w kościele.

Chcemy w ten sposób kontynuować to, czego dzieci doświadczyły na Adoracji Najświętszego Sakramentu podczas misji parafialnych, dlatego w kilkuminutowej ciszy, siedząc blisko Jezusa obecnego w tabernakulum, dzieci powierzały Jezusowi swoje sprawy.

Następnie przeszliśmy na salkę parafialną, gdzie zawiązaliśmy wspólnotę poprzez zabawy integracyjne. Gdy wszyscy się zintegrowali, przeczytaliśmy fragment o Zwiastowaniu, a następnie rozmawialiśmy o tym, czego Bóg oczekiwał od Maryi i czego oczekuje od nas. Postanowiliśmy podczas Adwentu razem z Maryją uczyć się słuchać bardziej Słowa Bożego.

Po słodkim poczęstunku dzieci z ogromnym zaangażowaniem zajęły się kolorowankami i robieniem adwentowych lampionów.

Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje wspólnym, rodzinnym czytaniem Pisma Świętego oraz zachęci dzieci do owocnego przeżycia Adwentu. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie z Biblią.

Zdjęcia