Podobnie jak w wielu innych miastach Polski, w Szczecinie w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbył się Orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców miasta. Myślą przewodnią tegorocznego Orszaku były słowa „Dzień Dziś Radosny”.

Śpiewając kolędy, pomimo zimna, uczestnicy barwnego pochodu przeszli trasę od placu Armii Krajowej przy Urzędzie Miasta do placu Adamowicza. W czasie trwania Orszaku chętne osoby mogły złożyć dary w postaci słodyczy oraz chemii do sprzątania i prania dla szczecińskich ośrodków pomocy. Zbierane były również ofiary dla Domu Samotnej Matki w Cochabamba w Boliwii.

W tym roku w przygotowanie Orszaku zaangażowane były szczecińskie Szkoły Katolickie. Uczniowie Katolickiego Liceum przygotowali jasełka, które były klamrą dla całego Orszaku. Fabuła jasełek została poszerzona o wątek szansy, jaką król Herod miał na przemianę swojego serca. Aktorzy przypomnieli prawdę o tym, że Bóg wyciąga do każdego człowieka rękę z darem miłosierdzia. Dzieci z Katolickich Szkół Podstawowych miały za zadanie utworzenie pochodu dla poszczególnych Króli. Kilkunastoosobowa grupa dzieci ze szkoły w Podjuchach wraz z s. Teresą towarzyszyła Królowi Melchiorowi.

Zdjęcia