8 stycznia w ramach uroczystości zakończenia peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego, trwającej od 18 maja 2019 roku w Archidiecezji Poznańskiej, odbyło się czuwanie modlitewne sióstr zakonnych przy Matce Bożej w kościele pw. NMP in Summo na Ostrowie Tumskim.

Kościół ten został zbudowany na fundamentach najstarszej w Polsce kaplicy chrześcijańskiej na zamku Mieszka i Dobrawy. Do tej świątyni obraz został przeniesiony z Metropolitalnego Seminarium Poznańskiego i  alumnatu filipinów w uroczystej procesji sióstr zakonnych, której towarzyszyła gra orkiestry. Po przybyciu do kościoła pw. NMP rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem ks bpa Grzegorza Balcerka, który w homilii zwrócił uwagę, że Maryja jest zawsze Matką naszej Nadziei.

Po Mszy Świętej trwało modlitewne czuwanie przy kopii Obrazu Jasnogórskiego, zakończone uroczystym zawierzeniem Matce Bożej zgromadzeń posługujących w archidiecezji poznańskiej. Następnie Jasnogórska ikona została przeniesiona w procesji do parafii katedralnej kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce. 

Zdjęcia

Zdjęcia na stronie Archidiecezji