W parafii wojskowo–cywilnej w Szczecinie Podjuchach w niedzielę 24 lipca na Mszy św. o godz. 12.00 odbył się jubileusz 25-lecia życia zakonnego tamtejszej parafianki, a naszej współsiostry s. Katarzyny Daraż MChR.

We Mszy św. uczestniczyła najbliższa rodzina siostry jubilatki, przyjaciele i parafianie. Z okazji jubileuszu list z gratulacjami i życzeniami wielu łask Bożych na drodze życia zakonnego przesłał ordynariusz polowy Wojska Polskiego, ks. bp Wiesław Lechowicz.

Jubilatka wstąpiła do postulatu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w 1996 r. Rok później rozpoczęła oficjalnie życie zakonne poprzez obrzęd obłóczyn i wstąpienie do nowicjatu. Pracowała na wielu placówkach w Polsce i za granicą: w Goleniowie, we Władysławowie, w Poznaniu, Suchym Lesie oraz w Bolonii we Włoszech. Obecnie od 14 lat pracuje w Atenach w Grecji. Katechizuje dzieci i młodzież polonijną w tamtejszej szkole polskiej. Jest również zaangażowana w duszpasterstwo przy polskiej wspólnocie w parafii pw. Serca Chrystusa Zbawiciela w Atenach, gdzie m.in. posługuje jako organistka.

Jubileusz życia zakonnego to niewątpliwie szczególny dzień wdzięczności za otrzymane łaski.

Zdjęcia