6 sierpnia do pracy misyjnej wśród Polonii zostały posłane kolejne siostry misjonarki: s. Natasza Bukowska (Chicago), s. Anna Paluch (Brampton), s. Anna Błaszak (Ateny) i s. Katarzyna Smukała (Mediolan).

Obrzęd błogosławieństwa i posłania na misyjną drogę odbył się w Gostyniu, głównym Sanktuarium Maryjnym archidiecezji poznańskiej, gdzie, podobnie jak w lipcu, druga grupa sióstr pielgrzymowała do Matki Bożej Róży Duchownej w ramach sierpniowych Dni Wspólnoty. Modlitwie przewodniczył ks. Marek Dudek COr, gospodarz miejsca, który ponownie ugościł z otwartym sercem pokaźną, bo ok. 90-osobową grupę misjonarek.

Kolejnego dnia siostry przybyłe ze wszystkich zakątków świata kontynuowały swoje spotkanie w domu w Morasku. Podczas porannej rekreacji Matka Ewa złożyła „zaległe” życzenia jubileuszowe s. Elżbiecie Czernickiej, która w zeszłym roku obchodziła swoje 25-lecie życia zakonnego. Dopiero jednak w tym roku po otwarciu australijskich granic siostra mogła przyjechać do Polski z Tasmanii.

Siostrze Eli oraz siostrom, które już wkrótce wyjadą do posługi w nowe miejsca, życzymy Bożego błogosławieństwa, a czytających te słowa prosimy za nie o modlitwę.

Zdjęcia