Od 8-15 września w Katedrze przeżywany jest Tydzień Maryjny, z którym wiąże się wiele wydarzeń. Codziennie odbywa się Msza Święta, a po niej procesja z kopią słynącej łaskami Piety, każdego dnia przed południem uczniowie z różnych szkół należących do parafii przychodzą na konferencję dla młodzieży, a w piątek odbył się koncert uwielbieniowy "Jezus w centrum". 
 
W sobotę 10 września dopełnieniem tych obchodów był festyn parafialny, "Festum Cathedrale", który przeżywaliśmy pierwszy raz od czasu pandemii. Zgromadził wielu parafian, a także wiele osób spacerujących po tarnowskiej starówce. Było wiele atrakcji, m.in. koncert naszej parafialnej scholki, stoiska z rękodziełem wykonanym przez panie z Koła Gospodyń Miejskich, występ i stoisko mieszkańców Ukrainy, nie zabrakło też pysznego jedzenia i ciasta.
 
Siostry Misjonarki otrzymały w tym roku wyjątkowe zadanie - s. Małgorzata została wodzirejem i poprowadziła całe spotkanie. Przygotowałyśmy także grę miejską, w której wzięło udział około 70 dzieci! 
 
Dziękujemy wszystkim za ten wspólnie przeżyty czas.