Święta Bożego Narodzenia, szczególnie Wieczór Wigilijny, to Święta przeżywane w gronie rodzinnym. I my, choć daleko od swoich rodzin, mogłyśmy cieszyć się z narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa w rodzinnej atmosferze. Ten przepiękny wieczór przeżywałyśmy wraz z naszymi duszpasterzami z parafii św. Jakuba w Chicago oraz z Panią Ewą (która pracuje na plebanii) i jej rodziną.
 
Tradycyjnie, naszą wieczerzę, rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy, odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz przełamania się opłatkiem i złożenia życzeń. Następnie przyszedł czas na radowanie się i kosztowanie wigilijnych potraw, które przygotowaliśmy. Podczas wieczerzy oczywiście nie zabrakło śpiewania naszych polskich, pięknych kolęd.
 
Następnie, pół godziny przed Pasterką, poszliśmy do kościoła na śpiewanie wraz z naszymi parafianami kolęd. Śpiewaniu przewodniczyły dzieci i ich rodzice ze scholi „Boże Nutki”. W ten sposób mogliśmy lepiej przygotować się na obchody Uroczystości Urodzin Pana Jezusa. Podczas Pasterki, nasi parafianie złożyli również życzenia Księdzu Proboszczowi, który tego dnia obchodził swoje urodziny.