17 listopada 2019 r. Misjonarki Chrystusa Króla pracujące w Hobart przeżywały srebrny jubileusz posługi naszym rodakom na Tasmańskiej Ziemi. Od samego początky siostry podjęły pracę w Polskim Biurze Opieki Społecznej, która do dzisiejszego dnia jest kontynuowana.

Z tej okazji gościliśmy w Hobart ks. Bp. Wiesława Lechowicza, Delegata Episkopatu Polski ds. Polonii, który przewodniczył dziękczynnej Mszy Świętej jubileuszowej w kościele pw. św. Teresy w Moonah. W koncelebrze uczestniczyli również ks. Prowincjał T. Przybylak, ks. J. Walkiewicz, a także miejscowy polonijny duszpasterz ks. J. Migacz. Nasze świętowanie było ubogacone obecnością naszych współsióstr z Melbourne i Brisbane. W homilii ks. Biskup podkreślił, słowa: „przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”, zwracając uwagę, jak istotną rolę w życiu zakonnym i pracy misyjnej odgrywa wytrwałość.

Po Mszy św. celebracja była kontynuowana w Domu Polskim w czasie obiadu parafialnego, gdzie ks. Biskup miał okazję do spotkania z naszą hobardzką Polonią.

Galeria zdjęć