„Życie nie ma sensu, jeśli nie jest wykorzystywane do służenia innym. Jesteśmy na świecie, aby miłować Jego i innych ludzi. Reszta przemija, a to zostaje” – powiedział papież Franciszek podczas Liturgii Niedzieli Palmowej w Watykanie.
 
Ponieważ dla nas Misjonarek nie ma granic ukochania sprawy Bożej wśród Polonii, dlatego w obliczu obecnej sytuacji szukamy nowych dróg kontaktu z naszymi Rodakami i nowych form dotarcia do nich z modlitwą, dobrym słowem, pocieszeniem i umocnieniem.
 

Z uwagi na to, że od niedzieli 15 marca w Archidiecezji Chicago zostały wstrzymane wszystkie publiczne clebracje liturgiczne, a od niedzieli 22 marca kościoły pozostają zamknięte do odwołania, postanowiłyśmy otworzyć naszą zakonną kaplicę i udostępnić do modlitwy za pomocą środków społecznego komunikowania. Już od dwóch tygodni trwamy codziennie na wspólnej modlitwie razem z naszymi duszpasterzami, parafianami, rodzinami i przyjaciółmi.

Za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii zapraszamy codziennie do naszej zakonnej kaplicy na mszę świętą o godz. 8.00 rano, a w niedzielę o godz. 9.15. Ponadto od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem zakończoną śpiewem suplikacji prosząc o ustanie pandemii, a także w intencji wszystkich chorych, umierających w samotności i zmarłych w wyniku zarażenia, o potrzebne siły i zdrowie dla lekarzy, pielęgniarek i osób zaangażowanych we wszelką pomoc. W niedziele Wielkiego Postu na godz. 15.15 zapraszaliśmy do wspólnego śpiewu Gorzkich Żali.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Przed nami najważniejsze wydarzenia roku liturgicznego dla chrześcijan. Nasza kaplica online otwarta jest dla każdego kto razem z nami chce przeżyć Święte Triduum Paschalne: Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 17.00, Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 16.00, a wcześniej o 14.30 Droga Krzyżowa oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia i pierwszy dzień nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00, msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 11.00.

To wszystko na żywo na Facebooku Parafii Św. Jakuba w Chicago https://www.facebook.com/StJamesChurchChicago/.

Ponieważ transmisje w języku polskim cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych latynoamerykańskich parafian, dlatego przygotowaliśmy transmisje niedzielnych mszy św. i Triduum Paschalnego również dla nich w j. hiszpańskim.

„Przeżywany przez nas dramat pobudza nas, by brać na serio to, co jest poważne, by nie zagubić się w rzeczach błahych; do ponownego odkrycia, że życie do niczego nie służy, jeśli nie służymy” - papież Franciszek, Liturgia Niedzieli Palmowej 2020.

s. Stefania Gałka MChR

Galeria zdjęć