„Za nami Wielki Post i Wielkanoc, których do końca życia nie zapomnimy. Tajemnice Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa przeżywaliśmy nie w kościele, z udziałem wszystkich wiernych, ale w swoich rodzinach” – powiedział w słowie skierowanym do parafian w Niedzielę Bożego Miłosierdzia nasz Proboszcz, Ks. Andrzej Bartos.

My również chyba do końca życia nie zapomnimy przepięknych celebracji Triduum Paschalnego, poranka Wielkanocnego, aż po Niedzielę Bożego Miłosierdzia, które w tym roku miały miejsce w naszej zakonnej kaplicy. Nie zapomnimy wspaniałej wspólnoty naszych parafian, naszych rodzin i znajomych z bliska i z daleka, która zawiązała się za pośrednictwem łączy internetowych w te wyjątkowe dla nas wszystkich dni.

W Stanach Zjednoczonych kościoły nadal pozostają zamknięte z uwagi na obecną sytuację zagrożenia zdrowia. Zauważyliśmy jednak, że im dłużej trwa nasza „kościelna kwarantanna”, tym bardziej chcielibyśmy już spotkać się z naszymi parafianami w naszej świątyni na wspólnym celebrowaniu Eucharystii. Mamy nadzieję, że nastąpi to niebawem. Tymczasem nadal trwamy z naszą parafialną wspólnotą na codziennej mszy św. oraz modlitwie różańcowej transmitowanymi za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii www.facebook.com/StJamesChurchChicago/ ponieważ dla nas Misjonarek, jak mawiał nasz Ojciec Założyciel: „(…) nie ma granic ukochania sprawy Bożej wśród Polonii”.

„Jezus wypił kielich do dna i pokazał nam, że na samym spodzie jest perła” – o. Raniero Cantalamessa, kaznodzieja domu papieskiego, Liturgia Wielkiego Piątku, 2020.Wypijmy więc kielich naszego życia i powołania do dna, a zobaczymy, że będziemy szczęśliwe my same i wszyscy wokół nas.

Zapraszamy do naszej galerii

s. Stefania Gałka i s. Ewa Filipiuk - Misjonarki Chrystusa Króla, Parafia Św. Jakuba - Chicago