W związku z całą sytuacją w świecie, a związaną z panującą pandemią koronawirusa w czwartek przed Niedzielą Palmową przyszła mi do głowy myśl o rozpoczęciu modlitwy różańcowej całą dobę w ramach Jerycha Różańcowego.

Jeszcze wieczorem zapytałam o zgodę O. Proboszcza, a po jej uzyskaniu w piątek od rana z pomocą dwóch parafian przystąpiłam do technicznych spraw związanych z wpisywaniem się chętnych osób na parafialnej stronie internetowej. W każdej godzinie miały modlić się trzy osoby następująco po sobie – tak, aby modlitwa różańcowa trwała nieustannie. Już w sobotę były zajęte wszystkie „miejsca” na planie modlitwy, co było dość dużym zaskoczeniem, chyba dla wszystkich. Otwarliśmy zatem drugą „grupę” i ta dość szybko została wypełniona - w tę grupę włączyły się również rodziny naszych parafian z Polski. Modlitwa trwała od godz. 15.00 Niedzieli Palmowej do godz. 15.00 Niedzieli Miłosierdzia Bożego.  

Inicjatywę tę też podjęła też s. Małgorzata Tomalka z parafii św. Kazimierza w Newarku. I tam też od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Miłosierdzia w Jerycho włączyło się ponad 100 osób. 

Ogromne podziękowanie kierujemy do naszych Sióstr Misjonarek z różnych krajów, które też podjęły wysiłek modlitwy różańcowej o wybranej godzinie w jedności z nami i naszymi parafianami.  

Radością napawa fakt, że w Jerycho włączyło się wiele młodych rodzin - niektórzy odmawiali różaniec razem, inni pojedynczo o różnych godzinach. Modlitwa ta zjednoczyła dzieci, młodzież i starszych i stała się wyrazem troski o siebie nawzajem, ale też odnowienia naszej relacji z Bogiem przez wstawiennictwo naszej Matki Maryi. 

s. Ewa Biniek MChR