14 maja 2021 r. podczas Mszy św. na zakończenie roku szkolnego odbyła się w Poskiej Szkole Katolickiej im. ks. Ignacego Posadzego w Burbank graduacja maturzystów. Absolwenci otrzymali świadectwa maturalne oraz medale złote i srebrne za zdanie egzaminu dwujęzyczności.

W niedzielę 16 maja młodzież wzięła udział w graduacji wszystkich maturzystów z polskich szkół chicagowskich, która odbyła się na Trójcowie. Ponad 550 maturzystów wspólnie dziękowało Bogu za zdaną maturę. Konsul Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago Piotr Janicki oraz Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w USA wręczyli młodzieży gratulacyjne dyplomy. Konsul w prezencie ofiarował wszystkim maturzystom biało-czerwone szaliki. Na zakończenie tych uroczystości młodzież wraz z rodzicami i siostrami świętowała przy ognisku. Nie zabrakło góralskiej muzyki i tańca w wykonaniu maturzystów.

15 maja 2021 r. odbyła się graduacja klas VIII w naszej szkole. 48 uczniów zakończyło eduakację w szkole podstawowej. Młodzież dziękowała Bogu za czas nauki i wytężonej pracy, a zwłaszcza za wielką łaskę możliwości spotykania się w murach polskiej szkoły mimo pandemii. Tylko nieliczni uczniowie pożegnali się ze szkołą, ponieważ od września większość z nich rozpocznie edukację w liceum.

Zdjęcia