W sobotę 29 maja 2021 roku grupa 47 pielgrzymów z Parafii Świętego Alberta Wielkiego w Burbank, IL pod duchowym przewodnictwem Ks. Mariusza Nawalaniec oraz Sr. Weroniki Ilnickiej autokarem wyruszyła w podróż do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w La Crosse, w stanie Wisconsin.

Na terenie o powierzchni 100 akrów znajduje się centrum dla zwiedzających i miejsce kultu na świeżym powietrzu, takie jak spacer różańcem, droga krzyżowa i kaplica ze świecami wotywnymi. Mszę św. i sakrament pokuty sprawują codziennie Bracia Franciszkanie Niepokalanej.

Naszemu pielgrzymowaniu towarzyszyła przepiękna, wręcz wymarzona pogoda. Przepiękna świątynia wybudowana w renesansowym stylu, bogata w marmur i granit, śliczne obrazy z objawień Matki Bożej ubogiemu Meksykaninowi Juan Diego wprowadzają w nastrój modlitwy, wyciszenia i skupienia. Świątynia wywarła niesamowite wrażenie na naszych pielgrzymach. Ks. Mariusz sprawował Msze Świętą w intencji pielgrzymów oraz ich rodzin. Przewodnik Ruben opowiedział nam krótką historię związaną z powstaniem Sanktuarium. Odprawiliśmy wspólnie Drogę Krzyżową, której rozważania zaczerpnięte zostały z listu „Patris Corde” Papieża Franciszka na rok poświęcony Św. Józefowi. Stacje Drogi Krzyżowej umieszczone są dookoła góry otaczającej przepiękną świątynię. Niedaleko od świątyni znajduje się piękna fontanna, w pośrodku której jest statua Matki Bożej tulącej niemowlęta. Postać Matki Bożej znajduje się przed wejściem do mauzoleum dzieci nienarodzonych, które zmarły przez poronienie, lub dokonaną aborcję. Tutaj kobiety i matki doznają uzdrowień duchowych i fizycznych po trudnych przeżyciach.

W godzinach wieczornych wróciliśmy szczęśliwi i zdrowi do domu. Kierowca autokaru dziękował nam za wspaniały dzień wspólnej modlitwy i rekreacji. Ks. Proboszcz zapowiedział pielgrzymom, że Siostra Weronika zorganizuje w sierpniu 2021 pielgrzymkę do Amerykańskiej Częstochowy w Pensylwanii.

Zdjęcia