W ramach akcji Promienie Miłosierdzia zorganizowanej przez MIVA Polska poprosiłyśmy o fundusze na zakup wózka inwalidzkiego zmotoryzowanego dla Carlosa, który 10 lat temu spadł z drzewa i od tego czasu jest sparaliżowany od pasa w dół, porusza się tylko na wózku inwalidzkim.

Organizacja MIVA przyznała nam pomoc, o która prosiłyśmy i kupiliśmy wózek zmotoryzowany dla Carlosa, który już teraz będzie mógł sam poruszać się po mieście. Była to dla niego i jego rodziny wielka niespodzianka.

12 czerwca, w niedzielę po Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa zwykle mieliśmy odpust w parafii. Teraz drugi rok z rzędu, z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować festy. Jedynie po Mszy św. Ksiądz Proboszcz poświecił samochody, a prefekt miasta Antonio zbierał ofiary pieniężne dla parafii. Taka już jest tradycja w parafii związana z odpustem.

Na poświęcenie podjechały wszystkie karetki pogotowia i erki z naszego miasta. Poświęcenie odbyło się wśród odgłosów klaksonów samochodowych i syren karetek pogotowia. Proboszcz poświecił nie tylko samochody, ale także kierowców, przede wszystkim kierowców służby zdrowia.

Wszyscy właściciele samochodów otrzymali na pamiątkę breloczek z wizerunkiem Serca Bożego.

Zdjęcia