W sobotę 6 listopada grupa Orzeł Biały uczestniczyła w Festiwalu polskim w União da Vitória. Był to pierwszy festiwal promujący kulturę polską, zwyczaje, tradycje.

Grupa z Cruz Machado przedstawiła krótką narrację ze wspomnień Ks. Ignacego Posadzego, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, z jego podróży do Brazylii zawartych w książce „Drogą Pielgrzymów”. W drugiej części występu członkowie grupy zaśpiewali i zatańczyli Trojaka („Zasiali górale”) i „Szła dzieweczka do laseczka”. Uwieńczeniem występu było odśpiewanie Hymnu polskiego, przy którym zakręciła się łezka w niejednym oku .

W niedzielę 7 listopada czwarta grupa młodzieży i dorosłych przyjęła sakrament bierzmowania. W październiku grupy z Matriz wybierzmował nasz proboszcz, ks. Anderson Spegiorin. Dzisiaj kolejnych 32 kandydatów z naszych kaplic w interiorze przyjęło ten sakrament z rąk naszego Biskupa Dom Waltera Jorge. 28 listopada ostatnia grupa przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Zdjęcia