Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy 10. rok działalności w Polskiej Szkole Katolickiej Ks. Ignacego Posadzego w Burbank, IL. Tak wiele się dzieje, dlatego chcemy się podzielić obrazkami z życia naszej szkoły.

W czasie pandemii zostały przygotowane nowe klasy i na rozpoczęcie roku szkolnego odbył się konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną.

W październiku miesiącu Różańca św. w każdą środę trwaliśmy na dziecięcej modlitwie. Dzieci losowały figury Matki Bożej i zabierały do swoich domów. Cała szkoła również miała wspólną modlitwę Różańcową i odbył się konkurs na własnoręcznie zrobiony Różaniec. W szkole powstały 4 nowe dziecięce Róże żywego Różańca.

W każdą 3. niedzielę miesiąca nasza szkoła ma Mszę św. rodzinną, podczas której dzieci i młodzież przygotowują liturgię, a także śpiewają zespoły „Perełki” i „Benedictus”.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania zostały przedstawione wspólnocie Kościoła i otrzymały szczególne błogosławieństwo na czas przygotowania do Sakramentów.

Również w październiku świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Dzieci dziękowały swoim wychowawcom za ich trud i poświęcenie.

W listopadzie z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości Polski uczniowie przygotowali uroczystą akademię. W tym dniu również było rozdanie nagród dla uczestników konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała”.

Pod koniec listopada dzieci klas I miały Pasowanie na ucznia. Ślubowały, że będą dobrymi uczniami i będą pilnie się uczyć. Dziękujemy Bogu, że mimo pandemii możemy zasiadać do szkolnych ławek i poznawać polską mowę, historię i kulturę.

Siostry z Burbank: s. Wioletta, s. Beata Kołtun, s. Weronika Ilnicka

Zdjęcia