Po 2 latach zmagań z pandemią i wynikających z niej ograniczeń w tym roku mogliśmy powrócić do tradycyjnego przeżywania okresu Wielkiego Postu w parafii na Bowen Hills w Brisbane. To nadało dodatkowego wymiaru temu okresowi i na pewno sprzyjało większemu zaangażowaniu części parafian w przeżywanie tych wyjątkowych dni w roku.

Już w pierwsze dni Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w rekolekcjach parafialnych, które wygłosił nam ks. Tadeusz Winnicki TChr, były przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego. 

Na pewno małym owocem rekolekcji był pomysł, by zorganizować specjalny dzień skupienia dla naszych parafian w ośrodku ojców Paulinów w Marian Valley. Ku naszej radości, na tę propozycję odpowiedziała grupa aż 20 parafian i tak wspólnie mogliśmy jeszcze raz wejść w przeżywanie misterium męki i śmierci naszego Zbawiciela.

Po 2-letniej przerwie mogliśmy też powrócić do harcerskiej Drogi Krzyżowej na Bowen Hills. Po raz pierwszy zaangażowani w nią zostali młodsi harcerze, zuchy i skrzaty, którzy dzielnie nieśli krzyż i czytali rozważania stacji przygotowane przez s. Gosię. 

Także Polska Szkoła na Bowen Hills powróciła do tradycji przygotowania wielkanocnych koszyczków, poświęcenia przygotowanych smakołyków w kościele i wspólnego posiłku, który w tym roku dodatkowo kończył zajęcia w pierwszym termie roku szkolnego. 

Wyjątkowo uroczysty charakter miała także tegoroczna Niedziela Palmowa, która została połączona z obchodami Zbrodni Katyńskiej, Bitwy pod Monte Cassino i Tragedii Smoleńskiej. Wzięła w niej udział p. Teresa Lauf, konsul honorowa w Queensland, przedstawiciele organizacji polonijnych w Brisbane, poczty sztandarowe i nasi harcerze, którzy znów, jak przed pandemią, sprzedawali parafianom przygotowane przez siebie palmy.

Zdjęcia (fot. Ryszard Fedorowicz)